فرق هاست ایران و خارج کشور

یکی از مسائلی که کاربران هنگام شروع تهیه پیش نیاز های میزبانی خود با آن رو به رو هستند انتخاب هاست ایران و یا هاست خارج کشور می باشد. در این متن در نظر داریم در مورد تفاوت های هاستینگ و میزبانی داخل کشور ایران و یا خارج ایران صحبت کنیم. حال چه این میزبانی هاست لینوکس باشد، چه هاست ویندوز، چه کنترل پنل پلسک، چه سی پنل و یا اینکه میزبانی سرور مجازی، وی پی اس، سرور اختصاصی و یا هر نوع دیگری از خدمات که هم در ایران و هم در خارج از کشور ارائه می گردد. در نظر داشته باشید در این متن منظور از هاستینگ، میزبانی می باشد که حال این هاستینگ ممکن است به صورت هاست اشتراکی، سرور مجازی (وی پی اس)، سرور ابری، سرور اختصاصی و یا هر نوع دیگری ارائه گردد فرق هاست ایران و خارج کشور

.

سرعت دسترسی به سرور

.

دسرعت سرورر انتخاب میزبانی ایران و یا سایر کشور ها عوامل متعددی نقش دارند که در این متن سعی خواهیم کرد به ساده ترین و مختصر ترین مواردی که در این مقال می گنجد بپردازیم. یکی از این عوامل سرعت دسترسی به اطلاعات می باشد. در نوع میزبانی، مطمئن بعد و دوری سرور در وسعت بالا در سرعت بازیابی اطلاعات شما تأثیر بسزایی دارد. به عبارت دیگر مطمئناً هنگامی که کاربری در کشور ایران، تارنما و یا وب سایتی در همین کشور را بازدید می نماید، در صورتی که سرور سایت و یا اطلاعات مد نظر در داخل کشور باشد دسترسی به این اطلاعات با سرعت بسیار بالاتری نسبت به حالتی که سرور و میزبان شما در کشور اروپایی و یا آمریکا قرار دارد، انجام خواهد گرفت. و البته یکی از بارزترین مصداق های این عامل، Ping Time ( پینگ تایم ) سرور می باشد که در حالتی که شما در کشور ایران سروری ملی و داخلی را پینگ نمایید سرعت نسبی بسیار بهتری از سرور مشابه در خارج کشور را تجربه خواهید نمود (توجه شود که پینگ تایم یک آزمون قطعی نمی باشد چرا که به عواملی چون سرعت اینترنت شما نیز بستگی دارد اما به طور نسبی در این آزمون مصداق مناسبی خواهد بود).

.

مخاطبین سرور

.

از دیگر عوامل تفاوت هاست ایران و خارج کشور، بحث اینترنت جهانی و اینترنت ملی و اینترانت می باشد که با توجه به اینکه ممکن است برخی از کاربران سایت ها و یا نرم افزار های خاصی، سازمان ها، نهادهای دولتی و یا خصوصی، و موسسات و یا به طور کلی کاربرانی باشند که از خدمات اینترنت ملی بهره می برند. روشن است که کاربران اینترنت ملی، به سایت ها و اطلاعاتی دسترسی دارند که در اینترنت ملی داخل کشور ایران و دیتاسنتر های ملی میزبانی می شوند، در نتیجه در اینگونه شرایط واضح است که انتخاب سرور و هاست خارج کشور موجب عدم دسترسی کاربران اینترنت ملی به اطلاعات شما و در نتیجه از دست دادن اینگونه مخاطبین خواهد شد.

.

دسترسی فیزیکی سرور

.

روشن است که هنگامی که سرور شما در داخل کشور میزبانی می شود، شما از محل نگهداری سرور خود آگاهی دارید و در صورت نیاز به تعویض سخت افزاری، امنیت سخت افزاری، بازدید و یا هر مورد مشابهی به سادگی با دیتاسنتر میزبان خود وارد تعامل گردید. اما در میزبانی سرور های خارج کشور مسائل این چنینی برای شما مقدور نخواهد بود.

در این زمینه بحث نگهداری سرور و یا CoLocation نیز مطرح می گردد (در مقالات بعدی به تفصیل بررسی خواهد شد) که به اختصار بدین معنا می باشد که شما سرور مورد نظر خود را تهیه می نمایید و از دیتاسنتر میزبان خود، درخواست خدمات نگهداری از آن سرور و مباحث اتصال به اینترنت و… می نمایید که در داخل کشور این امکان نیز برای کاربران فراهم می باشد اما به دلیل عدم دسترسی شما به منظور انتقال و هماهنگی های لازم برای نگهداری سرور شما در دیتاسنتر خارج کشور، این مورد در خارج از کشور برای کاربران فراهم نمی باشد.

.

امنیت سرور

.

امنیت سروریکی دیگر از تفاوت های هاست ایران و خارج کشور، بحث امنیت سرور می باشد که علاوه بر بحث امنیت فیریکی سرور، بحث حفظ و کنترل امنیت سایبری سرور نیز حائز اهمیت می باشد. که با توجه به تخصص و علم کارشناسان و پشتیبانان دیتاسنتر و میزبان خدمات شما در داخل و یا خارج کشور این مورد نیز از مهمترین مسائل مطرح شده در بحث انتخاب سرور و میزبان خوب می باشد.

.

پشتیبانی از خدمات

.

پشتیبانی از خدمات میزبانی، از مهمترین اصول ارائه خدمات در جهان می باشد که البته این عامل همواره از مهمترین اصول کاری شرکت ایده پردازان می باشد. همواره یکی از مهمترین دغدغه های کاربران دنیای مجازی میزان آسودگی و اعتماد به پشتیبانی از خدماتارائه دهنده خدمات سرور و میزبانی می باشد که در زمان بروز مشکل و یا نیاز به راهنمایی و… به چه میزان با کاربر همکاری و تعامل صورت خواهد گرفت. میزبانی و هاستینگ خدمات شما در ایران و یا خارج از کشور یکی از عواملی است که به طرق گوناگون موجب تقویت و یا تضعیف این نیروی پشتیبانی چه در زمینه رفع مشکلات و چه در زمینه تأمین منابع سرور و… می گردد.

.

قانون کپی رایت

.

یکی دیگر از عوامل ایجاد تفاوت بین هاست ایران و خارج کشور، قوانین کپی رایت و یا حفظ رعایت نشردهندگان و یا صاحب امتیازان خدمات می باشد که در این بحث هاست وارز ایران و خارج کشور مطرح گشته است بدین منظور که آیا کاربری شما و قوانین سرور مدنظر شما متناسب با یکدیگر بوده و یا سرور میزبان شما حافظ قوانین کپی رایت می باشد اما شما سعی در استفاده از یک نسخه نال، کرک شده و… دارید.

 

Premium WordPress Themes Download
Download Nulled WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
free download udemy course
download mobile firmware
Free Download WordPress Themes
udemy paid course free download

ثبت آسان دامنه