تفاوت هارد ssd با hdd در سرویس های هاست

حتما سرویس های هاست با هارد SSD یا HDD در سایت های ارائه دهنده خدمات هاستینگ مشاهده کرده اید اما به درستی مفهوم هر کدام از آنها را متوجه نشده اید ، یا با ویژگی های آنها آشنایی کاملی ندارید ، در این مطلب قصد داریم تفاوت هاست SSD با هاست HDD به صورت تخصصی بررسی کنیم و مزایا و معایب هر کدام آنها را توضیح دهیم تا بتوانید یکی از آنها را برای سرویس میزبانی وب سایت خود استفاده نمایید.

تفاوت هارد ssd با hdd در سرویس های هاست

هارد دیسک HDD :

HDD مخفف Hard Disk Drive یا همان دیسک سخت است ، داده ها در HDD در پلاتر نگهداری می شوند ، هارد دیسک ها در سال 1956 توسط شرکت IBM معرفی شدند ، در هارد دیسک تعدادی دیسک در حال چرخش هستند ( پلاتر ) ، در حالی که پلاتر ها سریعا می چرخند هد اطلاعات را می خواند یا می نویسد. به دلیل چرخیدن پلاتر ها برای یافتن اطلاعات مورد نظر این عملیات کمی زمان بر تر است. این دیسک ها بسیار ارزان تر از SSD هستند و در مدل های مختلف به بازار عرضه شدند ، مدل های IDE و ساتا و جدیدترین های آن از نوع Enterprise ساتا 6 گیگابیت هستند ، اما سرعت این دیسک ها به SSD نمی رسد. هارد های HDD گرما زیادی ایجاد می کنند و مصرف برق بیشتری به دلیل عملیات مکانیکی دارند. در اینجا ما مزایا و معایب هاست HDD را به شما توضیح می دهیم :

مزایا :

 • فضا زیاد هارد دیسک ها از 500 گیگابایت تا 4 ترابایت
 • قیمت کم هارد دیسک از 50 دلار تا 200 دلار

معایب :

 • عملکرد بسیار آهسته در مقایسه با SSD
 • اگر برای شما سرعت بارگزاری وب سایت و تا حدودی امنیت اطلاعات مهم نیست و بازدیدکننده خاصی ندارید می توانید از هاست با هارد HDD استفاده کنید ، هرچند نسل این هارد ها در سرویس های میزبانی وب رو به پایان است و انواع SSD جایگزین آن شده است اما هنوز هاست ارزان ممکن است وجود داشته باشد.

هارد دیسک SSD :

SSD مخفف Solid State Drive یا همان درایو حالت جامد است ، برخلاف HDD داده ها بر روی میکرو چیپ ذخیره می شود ، به دلیل اینکه در SSD هیچ نوع حرکت مکانیکی وجود ندارد و بابت خواندن و نوشتن اطلاعات هیچ یک از اجزا تکان نمی خورند ، سرعت خواندن و نوشتن در SSD بسیار بیشتر از HDD است. در اینجا ما مزایا و معایب هاست SSD را به شما توضیح می دهیم :

مزایا :

 • عملکرد بسیار بالا – حدود 100 برابر سریعتر از هارد ها در داده های تصادفی
 • سرعت بسیار بالا انتقال اطلاعات – حدود 5 تا 10 برابر سریعتر از هارد دیسک
 • عمر مفید بیشتر
 • ایجاد گرمای کمتر
 • توان مصرفی کم برق

معایب :

 • هزینه بسیار زیاد ، در حالی که امکان خرید یک هارد دیسک 1 ترابایت در حدود 200 هزار تومان وجود دارد قیمت همین مدل SSD از 1.5 تا بیشتر از دو میلیون تومان می باشد.
 • فضا ذخیره سازی محدود ، معمولا درایو های SSD بین 128 گیگابایت تا 1 ترابایت هستند و برای استفاده از فضا بیشتر درایو دیگری باید به سرور اضافه شود.

در صورتی که وب سایت شما نیاز به کارایی بالا ، زمان پاسخگوی سریع ، با استفاده از دسترسی به داده های تصادفی ، شما باید یکی از پلان های هاست لینوکس SSD انتخاب کنید. به عبارت دیگر برای شما سرعت و امنیت بیشتر اطلاعات مهم است از هاست SSD استفاده کنید. پیشنهاد ما نیز استفاده از هاست SSD می باشد چراکه کمی هزینه بیشتر کردن بهتر از سرعت کم و در مواردی از تجربه سوختن هارد دیسک می باشد ، هرچند SSD ها نیز با مشکل مواجه می شوند و باید در جایی غیر از تجهیزات هاستینگ پشتیبان تهیه کرد.

در هاست لینوکس پربازدید شرکت هاست دانلود از درایو SSD استفاده شده که جهت امنیت بیشتر به صورت Raid 1 تنظیم شده است. با این تنظیم در صورتی خرابی یکی از هارد دیسک ها اطلاعات شما از دست نخواهد رفت . این سرویس ها در دیتاسنتر بزرگ OVH قرار گرفته اند که پورت قوی و پینگ مناسبی به کشور عزیزمان ایران دارد .

Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
online free course
download lava firmware
Free Download WordPress Themes
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=

ثبت آسان دامنه